KOMPANZASYON ÜRÜNLERİ

Tristör modülleri, harmonik filtre reaktörleri, şönt reaktörler, AG kondansatörler ve OG kondansatörler uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir çalışma ile projelendirilerek OG kapasitör bank veya AG kompanzasyon pano sistemleri ihtiyaca göre tesis edilir. Tesis edilen bu sistem; kompanzasyon yüklerin talep ettiği endüktif ve reaktif gücü yasal sınırlarla belirlenen değerlerin altında tutmak, trafolardsan talep edilen reaktif enerjinin düşürülmesi ile aktif güç kullanım kapasitesini arttırmak gibi amaçlar için yapılır. Ayrıca GES, RES ve HES gibi yenilenebilir enerji santrallerinde gerilim regülasyonunda da kullanılmaktadır. Kompanzasyon sistemleri, endüktif ve kapasitif olarak 0,4 kV’tan 400 kV’a kadar tüm bara gerilimlerinde yapılmaktadır. Ölçüm, projelendirme, imalat, kurulum ve mühendislik hizmetleri için bizimle iletisime geçebilirsiniz.

Tristör Modülleri

Tristör Modülleri

Kontaktör anahtarlaması ile kompanzasyon yapılması mümkün olmayan yerlerde hızlı ve doğru kompanzasyon yapılabilmesi için eVAR-TSC Tristör modüllerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Harmonik Filtre Reaktörleri

Harmonik Filtre Reaktörleri

Harmonik reaktörler kondansatörlere seri bağlanarak üzerinde oluşan harmonik akım ve kayıpları azaltarak, kondansatörlerin ömürlerini uzatır.

Şönt Reaktörler

Şönt Reaktörler

Dinamik kompanzasyon uygulamalarında, müstakil OG ring şebekesi olan tesislerde, pasif harmonik filtrelerin kapasitif etkisini yok etmek için kullanılmaktadır.

Shreem AG Kondansatör

AG Kondansatör

Kapasitörler aşırı gerilim altında çalıştıklarında kapasitör içerisindeki basınç artar.Bu olay kapasitörlerin patlamasıyla sonuçlanır. Bunu önlemek için aşırı basınç koruması mevcuttur.

Shreem OG Kondansatör

OG Kondansatör

Güç faktörü düzeltmek,hat kayıplarını azaltmak,gerilim düşümünü azaltmak içindir.Güç kondansatörleri ayrı ayrı kurulabileceği gibi fabrikasyon olarak da kurulabilir.

Teklif almak için, hızlıca ön teklif formumuzu doldurabilirsiniz.