OG KOMPANZASYON SİSTEMLERİ

OG kompanzasyon sistemleri’nin tesis edilmesinin gerekliliğine baktığımızda; yüklerin talep ettiği endüktif reaktif gücü yasal sınırlarla belirlenen değerlerin altında tutmak, trafolardan talep edilen reaktif enerjinin düşürülmesi ile aktif güç kullanım kapasitesini arttırmak gibi amaçlar için yapıldığını görebiliriz. Reaktif güç kompanzasyonu ile şebekeden talep edilen reaktif güç, başka bir reaktif güç üreticisi ile sağlanarak şebekeden talep edilen görünür gücün azalmasını sağlar. Bu durumda sistemden çekilen görünür güç (S) ile aktif güç (P) birbirine yaklaşmış olur. Cosφ’nin 1,00‘a eşit olduğu durumlarda ise şebekeden çekilen görünür güç (S), aktif güce (P) eşitlenmiş olur. Sistem ölçümü, og kompanzasyon sistemleri ihtiyacının belirlenmesi ve teknik bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

OG Kapasitör Bank Grubu

OG Kapasitör Bank Grubu

OG kapasitör bankları bina içi ve dışı montaja uygun galvaniz çelik konstrüksiyona sahiptir. Farklı havalandırma seçenekleri sayesinde, IP30’dan IP54’e kadar koruma sınıfı şartlarını sağlayabilir.

OG Kompanzasyon Panosu

OG Kompanzasyon Panosu

Özellikle OG motorlarının ve indirici güç trafoların sabit endüktif reaktif güç ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kullanılan panolardır. Akım sınırlama,sabit tip veya vakum kontaktörlü olarak üretilmektedir.

Teklif almak için, hızlıca ön teklif formumuzu doldurabilirsiniz.